| Capacity Per Caster | 500 |
|---|---|
| Capacity | 500 lbs. |
| Brake Type | No brake |
| non-marking wheel | Yes |
| Weight | 24 lbs. |
| Height | 44" |
| Width | 16-1/4" |
| Length | 10-1/2" |
| Nose Plate Size | 16" |
Search Products
-
Product Categories
-
The Caster Guy Newsletter


