| Brake Type | No brake |
|---|---|
| Finish | Zinc |
| Load Capacity | 800 lbs |
| Mounting Height | 5-5/8" |
| Top Plate Size | 4" x 4-1/2" |
| Tread Width | 2" |
| Wheel Bearing Type | Roller Bearing |
| Wheel Diameter | 4" |
| Wheel Material | Metal Wheels |
Search Products
-
Product Categories
-
The Caster Guy Newsletter


