| Caster Type | Plate Mount |
|---|---|
| Capacity Per Caster | 75 |
| Overall Height | 2 1/2" (64mm) |
| Wheel Diameter | 2in (51mm) |
| colson series | Pacer Series |
| shepherd part # | PPA50101FB-19 |
| Finish | Flat Black |
| Wheel Material | Black Nylon |
| Wheel Diameter | 1 7/8" (19685mm) |
| Top Plate Size | 1-1/2" X 1-1/2" |
| Bolt Hole Pattern | 1" X 1" |
| Attaching Bolt Size | 3/16" |
Search Products
-
Product Categories
-
The Caster Guy Newsletter


