| Overall Height | 51 1/8" (1295mm) |
|---|---|
| Capacity Per Caster | 600 |
| Width | 20-1/2" |
| Shoe Size | 10" x 16" |
| Load Capacity | 600 lbs. |
| Wheel Size | 10" x 3-1/2" |
| Wheel Material | Pneumatic |
| Frame Material | Aluminum |
Search Products
-
Product Categories
-
The Caster Guy Newsletter


