| Caster Type | Stem Mount |
|---|---|
| Capacity Per Caster | 75 |
| Overall Height | 2 1/2" (64mm) |
| Wheel Diameter | 2in (51mm) |
| colson series | Pacer Series |
| shepherd part # | PPA50222FB-U-19 |
| Finish | Flat Black |
| Wheel Material | Black Non-Marking Urethane |
| Wheel Diameter | 1 7/8" (19685mm) |
| Stem Size | 3/8" x 1" Grip Ring |
Search Products
-
Product Categories
-
The Caster Guy Newsletter


