| Caster Type | Stem Mount |
|---|---|
| Capacity Per Caster | 90 |
| Overall Height | 2 5/8" (67mm) |
| Wheel Diameter | 2in (51mm) |
| colson series | Regent Series |
| shepherd part # | PRE20302ZN-TPUB |
| Finish | Zinc |
| Wheel Diameter | 2" |
| Wheel Width | 3/4" |
| Stem Size | 5/16" x 1-1/2" |
| Stem Type | Grip Neck |
| Wheel Material | Thermoplastic Urethane |
| Wheel Bearing Type | Plain |
Search Products
The Caster Guy Newsletter
-
Product Categories


Caster TypeStem Mount
Capacity Per Caster90
Wheel MaterialThermoplastic Urethane
Wheel Diameter2"
Wheel Width3/4"
