| Caster Type | Stem Mount |
|---|---|
| Capacity Per Caster | 90 |
| Overall Height | 2 5/8" (67mm) |
| Wheel Diameter | 2in (51mm) |
| colson series | Regent Series |
| shepherd part # | PRE20223ZN-3HB |
| Finish | Zinc |
| Wheel Diameter | 2" |
| Wheel Width | 13/16" |
| Stem Size | 7/16" x 7/8" |
| Stem Type | Grip Ring |
| Wheel Material | Hard Rubber |
| Wheel Bearing Type | Plain |
Search Products
-
Product Categories
-
The Caster Guy Newsletter


Caster TypeStem Mount
Capacity Per Caster90
Wheel MaterialHard Rubber
Wheel Diameter2"
Wheel Width13/16"
